Haberler

SULAR BOŞA AKMASIN

TEKNOFEST İNSANLIK YARARINA YENİLİKÇİ İNOVASYON PROJESİ SULAR BOŞA AKMASIN  Evlerde duş sıcak suyuaçtığımızda,istediğimizsıcaklığagelinceyekadarbirmiktar soğuk su boşa akıyor. Bu israfı ortadan kaldırmak için, ısıtıcı ile batarya arasındaki soğuk suyu depolayıp, sıcak su geldiğinde sensör, selenoid valf, termostat vb. yardımıyla sıcak suyu bataryaya aktaran birsistemin yapılması düşünüldü.

Devamı

OKULUMUZDA KÜLTÜREL ÖGELERİMİZ SERGİSİ YAPILDI

Okulumuz 4/A sınıfı öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından Sosyal Bilgiler dersi kapsamında uygulamalı olarak yaoılmıştır. Geçmişden Günümüze Kültür Ögelerimizi tanıtmak maksatlı yapılan çalışmada açılan sergi sıra ile tüm sınıflar tarafından gezildi. Öğretmenleri  aracılığıylada gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Devamı

OKULUMUZDA TAHLİYE TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2022 Yılı 13 Ekim Dünya Afet Risklerinişn Azaltılması Günü Etkinlikleri kapsamında okulumuzda deprem ve yangın Tahliye Tatbikatları yapıldı.Bu anlamda 13 Ekim 2022 tarihi ve saat 11:00 da Önceden hazırlık ve eğitimleri yapılan tabikatların uygulamasını gerçekleştirdik.Tüm öğrencilere bu bilincin verilnmesi sağlandı.

Devamı

TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL PROJESİ KAPSAMINDA OKULUMUZDA İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Okulumuzda Temel Eğitimde 10 Bin okul projesi kapsamında iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Bu proje kapsamında okulumuzun bir sınıfına laminat parke yapıldı. Bu kapsamda zaman içinde bazı yeni iyileştirme çalışmalarının geröekleştirilmesi planlanıyor.

Devamı

1 MİLYON ÖĞRENCİ SİNEMA İLE BULUŞUYOR

1 MİLYON ÖĞRENCİ SİNEMA İLE BULUŞUYOR Temel Eğitimde 10.000 okul Projesi kapsamında 1 milyon öğrenci sinema ile buluşuyor. Proje ile, Sosyal-Kültürel Etkinlik kapsamında okulumuz öğrencileri de sinema ile buluştular.

Devamı

CANSAN İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLUYOR

Okulumuz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının  102. yılını büyük bir coşkuyla hazırlanıp okulumuz bahçesinde kutladık. Bu Programda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi  öğrencilrimizi canı gönülden kutluyoruz...

Devamı

GERİ DÖNÜŞÜMDEN KİTAPLIK YAPILDI

Okulumuz Çevre Dostu 1000 Okul Projesi kapsamında olup, bu proje ile ilgili olarak geri dönüşüm malzemeleri değerlendirilmektedir. Bu kapsamda eski sıralardan kitaplık yapıldı.Yine plastik bidonlardan çiçeklik yapıldı.kırılan bardaklara çesitli çiçekler dikilerek öğretmenler odasında sergilendi.

Devamı

CANSAN İLKOKULU ŞEHİTLERİ İÇİN FİDAN DİKİYOR

Okulumuz öğrencileri 18 Mart Şehitler Gününde ilçemiz Ziraat Odasıynın tertiplediği Fidan Dikimi etkinliğinde  4. sınıf ve 3. sınıf öğrencileri biraraya gelerek daha önceden kendilerine verilen fidanları Orman Genel Müdürlüğümüzün Bu etkinlik için ayırdığı Şehitler Tepesine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzünde katılımıyla gerçekleştirdik.

Devamı

CORONAVİRÜS (COVİD-19) BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI YAPILDI

CORONAVİRÜS (COVİD-19) BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI YAPILDI

Devamı